Poddubí – setkání skautů a skautek Prahy 6 spojené se závodem vlčat a světlušek a experimentálním závodem skautů a skautek 19.-21.5.2006

V pátek jsme ještě spolu se světluškama odjely z hlavního nádraží, ze 7. násupiště, stejně jako k Ivě na chatu, do Hvězdonic. Odtud jsme ale nešly již známou trasou na Dvořákovic chatu, nýbrž po druhém břehu řeky do rekreačního střediska Poddubí. Už po cestě jsme potkaly některé jiné oddíly, třeba Záři z Dejvic. Celkem bez problémů jsme dorazily na místo určení, kde jsme dokonce byly ubytovány v chatičkách – kdyby se tak nestalo, nabylo by to asi moc milé, protože jsme neměly stany ani spacáky. Odpoledne a večer byl nástup, a program, veskrze dobrovolný.

V sobotu po snídani začala první etapa závodu skautů a skautek. Družinky (celkem asi 7?…) byly rozděleny do 3 velkých skupin a vydaly se každá jiným směrem. Na konci této části za sebou měli všichni lana, vodu a vytvoření prentace na počítači.

Dalším úkolem bylo uvařit si oběd, těstoviny s +-sýrovou omáčkou.

Odpoledne, nebo přesněji později odpoledne, proběhla část třetí. Družinky, teď už každá za sebe, běhaly mezi různými stanovišti a plnily úkoly. Každý úkol musel splnit aspoň jeden člen družinky. Já jsem byla na stanovišti z krycím názvem IQčko – oběť ode mne dostala pár logických otázek (krátký detektivní příběh, a matematicko-logický jiný příběh nebo obrázek) nebo hlavolam.

Večer všechny čekalo předvedení prezentací a vyhodnocení závodu.

Během dne vedle toho probíhal také závod vlčat a světlušek, odpoledne po skončení měli jiný program.

Já jsem musela odjet už v neděli brzo ráno, a tak další dění nezaznamenám, to už budou muset udělat jiní =)

Irena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *