Podzimní prázdniny v Doksech 24.-28.10.2012

středa

Ve středu jsme se všichni sešli na nádraží a vyrazili vlakem směrem k Máchovu jezeru. Do rekreačního střediska jsme dorazili celkem pozdě večer, takže jsme se akorát ubytovali, navečeřeli, umyli (nevěřili byste tomu, ale skoro všechna vlčata šla dobrovolně do sprchy) a zalezli do postelí s myšlenkami na zítřejší velký výlet.

čtvrtek

Ráno proběhla malá zkrášlovací epizoda – museli jsme si všichni vzít na ruku náramky, podle kterých paní kuchařky v kuchyni zjišťovaly, kolik máme dostat knedlíků nebo rohlíků. Po snídani jsme se teple oblíkli, rozdali jsme si balíčky s obědem a vyrazili na celodenní výlet okolo Máchova jezera po naučné stezce Čtyřlístku. Cesta to byla dlouhá, naštěstí ale převážně po rovině. Taky jsme si vyzkoušeli, jaké to je chodit pískem, protože tam z půlky byl na cestě písek místo hlíny – ale zato jsme viděli i nějaké pískovcové útvary. Taky jsme nasbírali spoustu hub, které si potom vedoucí nasušily. A jelikož jsme večer po návratu ještě nebyli dost unavení a večeře byla až za půl hodiny, skákali jsme ještě na velké trampolíně, až nám všechen ten písek vylítal z ponožek zase ven.

Pecopala
cestou

pátek

V pátek dopoledne jsme se vydali na obhlídku okolí – po místních lesích a dětských hřištích. Po obědě jsme šli do muzea Čtyřlístku v Doksech. Tam nás zaujaly krom všech různých zobrazení postav z Čtyřlístku hlavně hlavolamy zapůjčené z IQ parku, takže už víme, kam budem plánovat prázdniny příště…Cestu zpět jsem natáhli přes další části Doks (zejména ty rekreační) a kolem lesních dřevěných soch. Celý den byl opět zakončen skákáním na trampolíně.

cestou
Bezděz
tradiční fotka
hlavolam
Čtyřlístek
v muzeu
čtenářský klub
čtenářský klub
při partyzánech

sobota

Sobota byl den nejdobrodružnější. Ráno jsme se probudili a zjistili, že přes noc napadly tak 4cm sněhu a pořád sněží. Protože jsem si mysleli (nebo spíš doufali), že brzy přestane a sníh se rozpustí, vydali jsme se na celodenní výlet na Bezděz. Vybaveni skoro vším oblečením jsme se brodili čím dál tím vyšším sněhem, až jsme vystoupali do vesnice Bezděz. Tam jsme zjistili, že hrad je kvůli námraze uzavřen, což nás opravdu nepotěšilo. Byl ale čas oběda (a v chumelenici se moc dobře nejí), tak jsme v jedné restauraci poprosili o azyl a všem dětem koupili místo vstupného na hrad pořádnou polívku a čaj. Až jsme se dostatečně ohřáli a usušili, tak jsme vyrazili na cestu zpět, tentokrát zpestřenou koulováním, stavěním sněhuláků a jinými zimními radovánkami. Jelikož jsme se vrátili jako sněhuláci, tak jsme hned dali všechno sušit, jaké ale bylo naše překvapení, když vypadl v celých Doksech proud. Čas do večeře (která byla při svíčkách) jsme si krátili společnými hrami a po večeři se konečně podařilo (po několika neúspěšných pokusech) obnovit dodávku proudu, takže jsme mohli uspořádat diskotéku s pořádným hudebním doprovodem a dosušit všechny ty mokré věci.

sněhové překvapení
listy to těžko nesou
stavění sněhuláka
zasněženo

neděle

Poslední den u nás čekala jen procházka po okolí, potom soutěž ve stavění co nejvyššího sněhuláka a balení se na cestu domů. Páni železničáři opět nepřekvapili a byli překvapení, že končí něco jako podzimní prázdniny, takže jsme byli rádi, že do druhého vlaku máme koupené místenky a nemusíme se s ostatními cestujícími dělit o zbylé plné vagóny. Takže jsme poslední kus cesty skoro všichni prospali. Na nádraží nás už přivítali rodiče a my jeli pokračovat ve spánku domů.

soutěž o nejvyššího sněhuláka
soutěž o nejvyššího sněhuláka
soutěž o nejvyššího sněhuláka
soutěž o nejvyššího sněhuláka
a ten nejmenší :-)

Klára

Všechny fotky v střediskové galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *