Předtáborová výprava za Josefem Ladou 9.6.2012

Do Hrusic, rodného města malíře Josefa Lady, jsme jely vlakem z Hlavního nádraží. Cesta netrvala dlouho, asi jenom ¾ hodiny. Dorazily jsme do vedlejší vesnice a musely jsme jít ještě asi 2 kilometry, než jsme došly k památníku Josefa Lady. Šly jsme na prohlídku. V muzeu jsme viděly obrazy pana Lady, ale také věci, které sám pan Lada používal a také obrazy jeho dcery Aleny, která také byla malířka. Po prohlídce jsme si nakoupily nějaké suvenýry na památku. Před památníkem jsme se ještě naobědvaly a pak jsme vyrazily na cestu. Ušly jsme jenom kousek a vedoucí nám u zmrzlinového stánku koupily zmrzlinu. Pak jsme opět vyrazili na cestu.

Počasí bylo perfektní, nebylo horko a nepršelo, takže ideální počasí k delší procházce. Po cestě jsme několikrát hrály partyzány a pak nás najednou navštívili 2 pánové. Jmenovali se pan Fogg a jeho pomocník se jmenoval James. Pan Fogg se prý vsadil, že je možné obcestovat svět za 13 dní a hledá lidi, kteří by mu pomohli a dělali mu společnost a proto nám nabídl, zda bychom s ním chtěly jet. My jsme samozřejmě souhlasily a pan Fogg nám řekl, že se s ním znovu setkáme 1. července na táboře a pak oba pánové odešli.

Po několika kilometrech jsme dorazily na nádraží, kde se od nás oddělila Klára a pak jsme jely zpátky do Prahy. Cesta rychle utekla a na Slánské si nás opět vyzvedli rodiče a my se moc těšíme až nás pan Fogg a pan James zase 1. července navštíví.

Gábina

společné foto u Ladovy vily
zmrzlina a pozorování hus
návštěva pana Fogga a pana Jamese
hledáme čtyřlístky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *