11. 2. 2018

Světlušky

kdo jsou to vlastně světlušky?

Světlušky jsou holčičky, kterým je mezi 6 a 11 lety – ideálně navštěvují první stupeň základní školy.

co si přinést na schůzku

Správná světluška si na schůzku přinese zápisník, Lucernu/Nováčka, poslední časopis, tužku a pastelky a šátek. Protože si často hrajeme venku, budou se hodit boty na běhání a oblečení, u kterého nebude vadit, když se trošku ušpiní.

co vás čeká

Když bude hezky, budeme si hrát venku, ať už s míčem, šátky nebo jen tak. Když bude ošklivo, vevnitř si určitě také užijeme spoustu legrace. Někdy bude výtvarná schůzka, při které se bude malovat, vyrábět a všelicos zlepšovat, na řadu přijde třeba i batika.

výpravy

Zhruba jednou za měsíc se vydáme na výpravu do přírody. Sraz bude většinou na Bílé Hoře u stanice tramvaje nebo v Řepích na Slánské u pošty a návrat večer tamtéž. S sebou budete vždy potřebovat pevné turistické boty, batůžek se svačinou a pitím na celý den a tužku a zápisník. Kdyby bylo potřeba ještě něco jiného, včas se to dozvíte.

Protože naše středisko pořádá i akce pro všechny oddíly, tak se zúčastníme Vánočních i Velikonočních rukodělek, kde si budete moci vyrobit třeba dárečky pod stromeček nebo nabarvit vajíčka, o podzimních prázdninách pojedeme na společnou výpravu nebo budeme společně pálit čarodějnice.