11. 2. 2018

Světlušky

kdo jsou to vlastně světlušky?

Světlušky jsou dívky, kterým je mezi 6 a 11 lety a navštěvují první stupeň základní školy.

co si přinést na schůzku

Správná světluška si na schůzku přinese zápisník, Lucernu/Nováčka (dostanou od vedoucích), tužku a pastelky, šátek na hry a uzlovačku (cca 1,5 m dlouhý kus silnějšího provazu/lana). Protože jsme často venku na zahradě, budou se hodit boty na běhání a oblečení, u kterého nebude vadit, když se trochu ušpiní. 

co vás čeká

Když bude hezky, budeme si hrát venku, ať už s míčem, šátky nebo jen tak. Když bude ošklivo, vevnitř si také užijeme spoustu legrace. Někdy bude výtvarná schůzka, při které se bude malovat, vyrábět a všelicos zlepšovat. Někdy budeme plnit úkoly ze světluškovských Lucerniček a rozvíjet tak zas jiné dovednosti.

výpravy

Zhruba jednou za čtvrt roku se vydáme na výpravu do přírody. Sraz bude většinou na Bílé Hoře u stanice tramvaje a návrat večer tamtéž. S sebou budete vždy potřebovat pevné turistické boty, správné oblečení podle počasí, batůžek se svačinou a pitím na celý den. Kdyby bylo potřeba ještě něco jiného, včas se to dozvíte. Jednou za čas pro světlušky také pořádáme vícedenní víkendovou výpravu, na tu bude potřeba i spacák s karimatkou a často i ešus, hrníček a lžíce, vše bude nutno zabalit do krosny (většího batohu), kterou ovšem holky unesou ;-).

Protože naše středisko pořádá i akce pro všechny oddíly, tak se zúčastníme Vánočních i Velikonočních rukodělek, kde si budete moci vyrobit třeba dárečky pod stromeček nebo nabarvit vajíčka, o podzimních prázdninách pojedeme na společnou výpravu, kde budou mít světlušky možnost se poznat s ostatními dětmi napříč oddíly našeho střediska, nebo budeme společně pálit čarodějnice. V létě na nás čeká čtrnáctidenní letní stanový tábor, který je symbolickým zakončením celého skautského roku.

Kalendář aktuálních akcí pro dané pololetí naleznete v záložce Plánované akce.